Mermaiding – to pływanie z mono-płetwą i ogonem syreny. Jest to jedna z części freedivingu, a właściwie pierwszy krok w jego kierunku. Pełne wdzięku i subtelności ruchy wykonywane pod wodą angażują mięśnie nóg, brzucha, pośladków i pleców.

MERMAIDING DLA CIEBIE :

Try Mermaid
(kurs zapoznawczy)
Mermaid Explorers
(kurs dla dzieci)
Mermaid
(kurs główny)
Ocean Mermaid
(kurs akwenowy)
Model Mermaid
(podwodny modeling)

Opracowane programy kursów składają się z zajęć teoretycznych oraz praktycznych przeznaczony jest: dla dzieci od 6 roku życia posiadających minimum 110 cm wzrostu, młodzieży i dorosłych. Warunkiem przystąpienia do zająć jest konieczność umiejętności pływania! Rozpoczęcie zajęć basenowych warunkuje przepłynięcie odpowiedniego do wieku dystansu, dowolnym stylem.

Nasze spersonalizowane podejście do szkolenia, połączone z sesjami treningowymi w wodzie, zapewnia, że umiejętności i doświadczenie będą wystarczające, by zostać prawdziwą syreną lub trytonem. Indywidualne podejście do kursów w SSI pozwala uczyć się we własnym tempie i czerpać przyjemność ze szkolenia. Respektowane na całym świecie certyfikaty to najlepsza droga, aby rozpocząć trwającą całe życie przygodę z mermaidingiem. Każdy kursant jest rejestrowany w bazie nurków SSI.

W trakcie zajęć korzystamy ze specjalnie dedykowanego, profesjonalnego sprzętu czyli płetw, masek i ogonów. Dzięki tej mono-płetwie, dystans 25 metrów pod wodą, czy te 5 metrów głębokości nie stanowi problemu dla uczestników zajęć.  Nasze płetwy wykonane są z tworzywa sztucznego oraz gumy co zapewnia możliwość każdorazowej dezynfekcji. Natomiast ogon wykonany jest w materiału takiego samego jak stroje pływackie czyli lajkry.

Oczywiście w ramach kursu nasz klub zapewnia płetwy dla wszystkich uczestników. Dzięki tym ogonom uprawiany przez nas styl jest bardzo widowiskowy, pływanie z ogonem sprawia mnóstwo przyjemności małym dziewczynkom, które marzą o tym aby być „Małą Syrenką”, oraz starszym podkreślając ich kobiecość i delikatność Syren.

Płetwy treningowe do Mermaidingu
Płetwa gumowa do Mermaidingu