Mermaiding, czyli pływanie z mono-płetwą i ogonem syreny

Jako klub działamy przy Krakowskim Centrum Nurkowym SEA TREASURE, które jest organizatorem kursów nurkowych, wyjazdów do miejsc nurkowych na całym świecie oraz tzw. safari w Egipcie. Sea Treasure jest  zarejestrowane w międzynarodowym stowarzyszeniu centrów nurkowych SSI.

SSI jest pierwszą światową agencją szkoleniową, które dopracowała do perfekcji szkolenia związane z tym wyjątkowym sportem. Z pięćdziesięcioletnim doświadczeniem w tworzeniu kursów nurkowania ze sprzętem, freedivingu i wielu innych. Podejście SSI do mermaidingu jest nadzwyczaj wyrafinowane i efektywne.

Dzięki szkoleniom przeprowadzonym przez instruktorów SSI uzyskałam certyfikat instruktora mermaid SSI-ID: 3070728, Pro-ID: 97607

Uprawnienia te pozwalają mi prowadzić kursy w zakresie mermaidingu na basenach oraz akwenach otwartych. Jest to jeden z wielu moich certyfikatów nurkowych, gdyż zajmuję się tym hobbistycznie od wielu lat, stale rozwijając swoje umiejętności o kolejne stopnie w zakresie nurkowania. Specjalizacja Rescue Diver oraz regularnie odnawiane szkolenie w zakresie pierwszej pomocy pomogą mi zapewnić bezpieczeństwo moich kursantów.

Nieodłącznym filarem naszego zespołu jest Barbara Białek – założycielka oraz właścicielka centrum nurkowego Sea Treasure. Basia jest wieloletnim bardzo doświadczonym instruktorem nurkowania. Nurkowała już prawie na całym świecie!!! Wyszkoliła bardzo wielu nurków, otwierając przed nimi ogromne możliwości przeniesienia się w podwodny świat. Jak sama o sobie mówi:

„Kocham nurkowanie i uwielbiam uczyć ludzi. Szczególnie lubię ten moment, w którym mój uczeń staje się samodzielnym, dobrze i komfortowo czuje się w wodzie, wtedy gdy wszystko „samo zaczyna wychodzić”. Moim celem jest przekazanie wiedzy w taki sposób by zrozumieć, a nie zapamiętać. Ważne jest ukształtowanie odpowiedzialnej postawy wśród nurków, dbających o bezpieczeństwo, środowisko, o siebie i partnera nurkowego. Zawsze staram się by nauka nurkowania była radością jednak bezpieczeństwo jest ponad wszystkim.”

Dzięki jej wiedzy i doświadczeniu, mogliśmy rozpocząć przygodę z freedivingiem i mermaidingiem!